Донбаський інститут техніки та менеджменту

Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая

Атестація для держслужбовців з української мови

Атестація для держслужбовців з української мови

 

Із набранням чинності Закону України «Про державну службу» суттєвих змін зазнав порядок вступу на державну службу. Так, однією із загальних вимог до осіб, які претендують на вступ на державну службу, встановлених положеннями статті 20 згаданого Закону, є вільне володіння державною мовою.

Нормами статті 25 Закону визначено, що особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, зокрема має подати посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

З метою забезпечення реалізації вимог Закону та на виконання абзацу другого підпункту 4 пункту 15 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Кабінетом Міністрів Укр аїни прийнято Постанову Кабінету Міністрів України  від 26 квітня 2017 року № 301 «Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою».

Вищезазначеною постановою затверджено Порядок атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою, який розроблено НАДС на підставі проекту Стандарту української мови для державних службовців, що був підготовлений науковцями Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Порядок

проходження атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою на 2017 рік

 

  1. Ознайомитись з Порядком атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою, визначеним Постановою Кабінету Міністрів України № 301 від 26.04.2017 року. Вищезазначеною постановою затверджено
  2. Визначитись із датою проходження атестації згідно з графіком.
  3. Завантажити і заповнити заяву на проходження атестації в електронному вигляді. Надіслати файл із заповненою заявою на електронну Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
  4.  Заповнити реєстраційну форму в ДІТМ МНТУ
  5. Оплатити участь в атестації. Вартість атестації в день проведення атестаційних сесій (у відповідності до графіку) - 650 грн. В індивідуальному порядку 950 грн. 
  6. Прибути до інституту у день атестації і мати при собі документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (Початок реєстрації – о 0930год., місце проведення – м. Краматорськ, б-р. Машинобудівників32, к.207)
  7. У разі потреби претенденти можуть записатися на курси української мови для підготовки до проходження атестації. Вартість курсів – 700 грн.

 

Атестація відбувається:

1) у письмовій формі, яка включає:

– письмове завдання з використанням технологій тестування;

– письмовий переказ тексту з фахових питань;

2) в усній формі, яка передбачає ділову розмову за визначеним сценарієм (за встановленою атестаційною комісією темою).

Зразки тестових завдань, тем та сценаріїв для проведення співбесіди:

http://nads.gov.ua/page/zrazky-testovyh-zavdan-tem-ta-scenariyiv-dlya-provedennya-spivbesidy

Тривалість виконання у письмовій формі (тестове завдання та переказ) становить 60 хв.

Атестація в усній формі розпочинається не раніше, ніж через 60 хвилин і не пізніше ніж через 120 хвилин після закінчення атестації в письмовій формі.

Тривалість атестації в усній формі для кожного її учасника становить до 45 хвилин, з яких 20 хвилин відводиться на ділову розмову за визначеним сценарієм (у тому числі 5 хвилин на підготовку) та не більше ніж 25 хвилин — на повідомлення-презентацію (у тому числі 15 хвилин на підготовку).

За результатами атестації в письмовій та усній формі атестаційна комісія приймає рішення про видачу учаснику, який успішно пройшов атестацію, посвідчення щодо вільного володіння державною мовою.

Посвідчення вручається учасникам, які успішно пройшли атестацію відповідним уповноваженим вищим навчальним закладом або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення за заявою таких учасників та осіб протягом 10 календарних днівз дати проходження атестації (подання заяви особами).

Вільне володіння державною мовою також підтверджується для осіб, які мають такі документи:

Вільне володіння державною мовою також підтверджується для осіб, які мають такі документи:

1) документи державного зразка про повну загальну середню освіту, видані до 2000 року, з оцінкою “5” за складання випускного іспиту з української мови та/або української мови та літератури;

2) документи державного зразка про загальну середню освіту, видані після 2000 року, з балом про підсумкову державну атестацію з української мови не менше 10;

3) диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою “відмінно” за вивчення української мови та/або ділової української мови, української мови за фаховим спрямуванням;

4) диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; за спеціалізацією “Українська мова та література” спеціальності “Філологія”.

Особа, яка має один із зазначених у цьому пункті документів, може звернутися до уповноваженого вищого навчального закладу із заявою про видачу посвідчення на безоплатній основі.

До заяви повинні бути додані наступні документи:

копія паспорта;

копія документа про відповідний рівень освіти;

копії додатків до документу про відповідний рівень освіти.

Особам, які претендують на отримання посвідчення щодо вільного володіння українською мовою на підставі п. 56  «Порядку атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 301 “Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою” видача посвідчень буде проводитись тільки у дні атестаційних сесій (Згідно Постанові Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. № 818 «Зміни,що вносяться до Порядку атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою» )

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250380614

Контактні телефони: +380504791191   +380997672268
                                      

Адресам.Краматорськ, б-р. Машинобудівників32, к.207 

 

  Графік атестаційних сесій на 2018-2019 рік

 

Вересень

10.09

24.09

Жовтень

08.10

22.10

Листопад

05.11

26.11

Грудень

03.12

24.12

Атестаційні сесії проводять також у разі потреби (за індивідуально визначеним графіком). Усі зміни та можливу додаткову інформацію буде оприлюднено на сайті університету в розділі «Атестація претендентів на посади державної служби щодо вільного володіння державною мовою».

 

 

 

Яндекс.Метрика