Донбаський інститут техніки та менеджменту

Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая

Ласкаво просимо!

Ректор ДИТМ МНТУ
Кухтик
Тамара Васильевна

Дорогі  друзі!

Я щаслива представити Вам ДІТМ МНТУімені Ю. Бугая, який реалізовує ідею, що разом ми зможемо робити багато цікавого в світі або просто вдосконалювати його.

У Краматорську з 1995 року працює недержавний вищий навчальний заклад - Донбаський інститут техніки та менеджменту (ДІТМ).

ДІТМ розпочав свою діяльність відокремленим структурним підрозділом Міжнародного науково-технічного університету імені Ю. Бугая (м.Київ). Його засновники, Національний технічний університет України, Інститут кібернетики ім. В.Г. Глушкова НАН України, корпорація «IBM» та ін.

При створенні виходили з того, що м. Краматорськ є важливим промисловим центром Донбасу і України, який потребує фахівців сучасного світового рівня і має необхідну матеріально-технічну базу для їх підготовки.

Організація навчального процесу здійснюється в співпраці з Міжнародною асоціацією університетів, Міжнародною асоціацією вищої школи, Міжнародним центром післядипломної освіти, структурами ЮНЕСКО і низкою всесвітньо відомих зарубіжних навчальних закладів, що забезпечує впровадження та використання сучасних передових технологій, міжнародну інтеграцію і престижність освіти.

ДІТМ властиві порівняно висока насиченість навчальних програм і дисциплін (до 70% загального обсягу), а також поєднання економічної, правової і управлінської галузей знань, необхідних в умовах ринкового господарства. При цьому особлива увага приділяється вивченню і практичному опануванню комп'ютерної техніки і провідних іноземних мов (англійська, німецька, французька, китайська), що значно розширює сферу працевлаштування фахівців-випускниківінститута з дипломами бакалавра. Значну роль у фаховому формуванні наших випускників відіграє стажування в навчальних закладах Лондона і Парижа, де середовище забезпечує засвоєння не тільки мовних, а й інших професійних знань, а також можливість тимчасового працевлаштування та заробітку.

У ДІТМ функціонує військова кафедра, зокрема проходження студентами - юнаками спеціальної підготовки на базі НТТУ «КПІ» (м.Київ), що дозволяє готувати військово-командні кадри з присвоєнням офіцерського звання.

У ДІТМ існує розвинута система довишівської підготовки та профорієнтації абітурієнтів.

Навчальний процес у ДІТМ проводиться з використанням інтерактивної системитаз урахуванням принципів регулярного рейтингового тестування рівня і обсягу знань студентів, що дозволило відмовитися від традиційних заліково-екзаменаційних сесій і за рахунок цього збільшити обсяг занять і тривалість літніх канікул. У таких умовах істотно зростає відповідальність викладачів за ефективність навчального процесу.

Значна увага в інституті приділяється спортивно-оздоровчій та суспільно-соціальній роботі, підвищенню авторитету української вищої школи у світі.

Користуються популярністю баскетбольна команда 1 ліги і борці інституту, серед яких:

- Артюхов Антон – чемпіон світу з кікбоксінгу.

- Джабраілова Тетяна – срібний призер світу з дзюдо.

- Дюженко Дмитро –  майстер спорту, чемпіон Європи з карате-до, володар чорного пояса - дан.

- Крохмальов Андрій –  майстер спорту з самбо і дзюдо, член збірної України, учасник Олімпійських ігор в Сіднеї.

- Кутейко Олександр –  майстер спорту, член збірної України, неодноразовий призер чемпіонату Європи та України з самбо і дзюдо.

- Поддубняк Володимир –  чемпіон Європи з самбо і дзюдо, майстер спорту, член збірної України, чемпіон світу серед студентів із самбо і дзюдо.

- Сотникова Яна –  майстер спорту, член збірної України, неодноразовий призер чемпіонатів України.

- Наше шахове сузір'я: Руслан Пономарьов - чемпіон світу, Наталія Здебська - призер і переможець чемпіонату України, яка нещодавно завоювала звання міжнародного гросмейстера серед жінок; Антон Коробов, Захар Єфименко - неодноразові переможці шахових турнірів, міжнародні гросмейстери.

Команда КВК ДІТМ - постійний учасник ігор «Студентська весна», переможець обласних ігор КВК 2011, 2012, 2013 рр.  Донецького регіону і міста Краматорська.

Для успішного здійснення своїх функцій ДІТМ орендує навчальні приміщення, має сучасне комп'ютерне та інше навчальне обладнання, бібліотеку, спортзалу і тренажери, їдальню, гуртожиток.

Інститут має зв'язки з управлінськими і правоохоронними структурами, господарськими підприємствами, суміжними навчальними закладами, загальноосвітніми та культурно-просвітницькими організаціями, засобами масової інформації. У зв'язку з цим ректорат залучає до навчально-виховного процесу керівників та провідних фахівців місцевих і регіональних органів влади і управління, які володіють знаннямищодо тенденцій розвитку, організовують проведення соціально-економічних, адміністративних та судово-правових реформ.

До роботи у ДІТМ залучаються висококваліфіковані юристи, економісти і управлінці (як правило, доктори і кандидати наук) з Харкова і Києва.

За роки ДІТМ створив освітньо-соціальну платформу, на якій впроваджено соціальні проекти: «Світ рівних можливостей» (інклюзивне навчання осіб з обмеженими можливостями), «Університет ІІІ віку» (освіта дорослих), «Захист прав людини» (Декларація захисту прав дитини)

Основним девізом ДІТМ є «Досконалість, Творення і Успіх».

Ми бачимо, що випускники ДІТМ МНТУ імені Ю. Бугая – це найцінніший інтелектуальний капітал нашого суспільства, майбутнє Донбасу і України.

МНТУ імені Ю. Бугая і його підрозділ ДІТМ у 2015-2017 рр. пройшли державну акредитацію в Міністерстві освіти України і займаються навчальною діяльністю на основі ліцензії зазначеного Міністерства, а також програм, розроблених з урахуванням досвіду провідних університетів Європи та США, і рекомендацій міжнародних центрів акредитації навчальних закладів.

Т.В. Кухтик

 

Яндекс.Метрика