Донбаський інститут техніки та менеджменту

Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая

Соціально-інтерактивний проєкт «Garden Apple 4 you SD & YB»

   Донбаський інститут техніки та менеджменту розпочав свою роботу у Краматорську у 1995 році як недержавний вищий навчальний заклад, як відокремлений структурний підрозділ Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая (м. Київ). Відкриття нашого інституту у важливому промисловому центрі України і донині дає можливість готувати кваліфіковані кадри, реалізовувати соціальні проекти, запроваджувати інновації та підвищувати престижність вищої освіти.

   Навчальний процес у ДІТМ МНТУ характеризується інтерактивністю, насиченістю навчальних програм і дисциплін, організацією регулярного тестування рівня та об’єму знань студентів, тісним переплетенням економічної, правової, управлінської інформації. Особлива увага приділяється вивченню іноземних мов, підвищенню комп’ютерної грамотності студентів, організації процесу практичного застосування знань, оздоровчій роботі серед студентів.

   Донбаський інститут техніки та менеджменту МНТУ співпрацює з управлінськими та правоохоронними структурами, підприємствами різних форм власності, середніми та вищими навчальними закладами,культурно-просвітницькими установами, засобами масової інформації.

   На базі ДІТМ МНТУ реалізуються різноманітні соціальні проекти. Варто відзначити діяльність Центру правової допомоги, який безкоштовно надає юридичні консультації студентам, переселенцям, воїнам АТО, організовує дистанційне пенітенціарне навчання та співпрацює з Центром допомоги воїнам АТО у Краматорську, кафедрою ЮНЕСКО МНТУ, МВС України та інш.

   У рамках програми «Світ рівних можливостей» на базі ДІТМ надається можливість отримати освіту внутрішньо переміщеним особам, людям третього віку, особам з обмеженими можливостями. Проект «Розмінування сердець» дозволяє створити атмосферу психологічного розвантаження для вказаних категорій населення. Наукове обґрунтування цього напрямку діяльності інституту викладено у наукових статтях та дисертаціях співробітників. Окремі аспекти роботи зі студентами з інвалідністю висвітлено у дисертації О. С. Хорошайло на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук «Виховання духовно-моральних цінностей у студентів з обмеженими фізичними можливостями» (2008). Специфіку роботи Університету третього віку на базі ДІТМ дослідила кандидат педагогічних наук А. Г. Сігова («Забезпечення освітою людей похилого віку у сучасному світі», 2011, збірник наукових праць «Духовність особистості»). Реалізувати програму «Світ рівних можливостей» допомагають громадські організації «Данко», «Конгрес молоді та осіб з обмеженими можливостями», Партія пенсіонерів України.

   В рамках проекту «Яблучна педагогіка» надаються консультації та освітні послуги викладачам загальноосвітніх шкіл з метою підвищення їх кваліфікації, ознайомлення з інноваційними педагогічними технологіями. Під час зустрічей та тренінгів педагоги і психологи разом працюють над новими методичними розробками («яблучні» тести, «яблучні» підручники та робочі зошити).

   Донбаський інститут техніки та менеджменту співпрацює з організаціями національних меншин України. У цьому напрямку, наприклад, реалізується проект «Гранатове древо вірменів України» як можливість більш глибокого вивчення історії та культури цього народу для збереження його ідентичності, як спроба об’єднати усі вірменські общини світу.

   Викладачі та студенти Донбаського інституту техніки та менеджменту МНТУ традиційно стають волонтерами під час благодійних акцій для дітей-сиріт, дітей ВПО, людей з обмеженими можливостями, людей похилого віку. Партнерами нашого інституту стали Краматорська міська рада, студентська рада ДІТМ МНТУ, Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів м. Краматорська та інш.

   На базі Донбаського інституту техніки та менеджменту МНТУ були створені також Центр інноваційного підприємництва та Психологічна вітальня. У коворкінговому просторі ДІТМ проводяться зустрічі, конференції та  тренінги. Студенти отримують консультативну допомогу щодо створення власного бізнесу, складають бізнес-плани, в тому числі, у напрямку соціального підприємництва. На постійній основі працює профорієнтаційна програма для абітурієнтів. Частиною роботи зі школярами стало ознайомлення їх з Декларацією прав дитини, інформування про мінну небезпеку через студентські театральні постановки.

   Усі бажаючі можуть приєднатись до оздоровчих програм на базі ДІТМ. Організація флешмобів, спортивне святкування Дня Європи, марафони стали невід’ємною частиною виховної роботи зі студентами та складовою соціальних проектів. Популярною програмою серед осіб третього віку є скандинавська ходьба. Частиною платформи «Apple Gardens 4 you SJ @ UB» є покращення екологічного стану регіону (висадження дерев, еко-акції).

   Донбаський інститут техніки та менеджменту МНТУ є базою для реалізації багатьох актуальних освітніх, соціальних, екологічних, інноваційних та інших проектів, які покликані покращити життя мешканців нашого регіону.

 

          

          

          

          

          

          

          

          

          

          

          

          

         

         

         

                                                         

Яндекс.Метрика