Донбаський інститут техніки та менеджменту

Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая

Громадянська позиція

   Україна – відносно молода держава зі складною історією боротьби народу за право існувати, бути собою, за вільний розвиток мови та культури, за незалежність. Важливою умовою існування і процвітання країни є знання історичного минулого та культурної спадщини, повага до матеріальних і духовних цінностей свого народу. Активна громадянська позиція завжди починається з усвідомлення себе як частини нації.

   Студенти і викладачі ДІТМ МНТУ підтримують національні та державні традиції, знають і поважають історію та культуру своєї країни. Протягом навчального року студенти всіх курсів та слухачі Інституту розвитку соціального інтелекту залучаються до організації та проведення заходів, присвячених важливим датам, національним і державним святам.

   День Соборності (22 січня) відзначається відкритою лекцією, присвяченою історії цього державного свята, яке символізує єдність всіх українських земель. У День Державного прапора (28 січня) та День Державного герба України (19 лютого) відбуваються «круглі столи» та наукові конференції з актуальних питань минувшини та сучасності. 8 травня у День примирення та пам’яті студенти і викладачі ДІТМ МНТУ пригадують трагічні події Другої світової війни, носять квітку маку як символ пролитої людської крові. У День українського козацтва та День захисника України у ДІТМ МНТУ (14 жовтня) проводиться урочиста козацька лінійка, на яку запрошуються гості з військовослужбовців, звучать пісні та слова з привітаннями. У День Гідності та Свободи (21 листопада) працівники Краматорського історичного музею чекають на студентів та викладачів, щоб вшанувати пам’ять загиблих на Майдані. Свічка пам’яті горить у ДІТМ МНТУ в День пам’яті жертв голодоморів. Стінгазети студенти традиційно виготовляють до Дня миру 24 вересня.

   Поглибленню знань з краєзнавства сприяють відзначення Дня звільнення Донбасу та Краматорська від фашистських загарбників, а також вшанування пам’яті видатних особистостей, які народились на Донбасі (Леоніда Бикова, Олекси Тихого, Миколи Рибалка та інших).

   Мова і культура – невід’ємна частина нашого буття. Приєднання до всеукраїнської традиції написання Диктанту Єдності у День писемності та мови 9 листопада є частиною навчального процесу. Студенти і викладачі мають змогу перевірити свою грамотність, знання норм і правил сучасної української літературної мови. Щорічне святкування днів народження Тараса Шевченка (9 березня), Василя Стуса (6 січня), Григорія Сковороди (3 грудня) нагадує нам про важливість пам’ятати видатних співвітчизників, знати про їх внесок у національний та культурний розвиток України. День Героїв України 23 травня відзначається проведенням конференції, присвяченої біографіям цікавих постатей історії та сучасності. Похід до музею або екскурсія проводиться у День пам’яток історії та культури (18 квітня), спільний відкритий перегляд кінострічок – у День українського кіно (11 вересня). 12 травня Україна стала членом ЮНЕСКО. Щорічно в цей день студенти на спільному семінарі пригадують всі культурні пам’ятки на території нашої країни, які охороняються цією міжнародною організацією. Важливою та чудовою з естетичної точки зору традицією є вдягання української вишиванки 20 травня.

 

 

   4 березня кожного року в день народження композитора Володимира Івасюка студенти та викладачі ДІТМ МНТУ співають «Червону руту» 

 

Яндекс.Метрика